+90 (216) 596 28 28 / Fevzi Çakmak Mah. Tevfik İleri Cad. No:115/21 Pendik - İSTANBUL

Mobil Yazılım

 İletişim teknolojileri (telefon,internet vs.) coğrafi sınırları anlamsız hale getirmiştir. Her türlü bilgi her noktada ulaşılabilir durumdadır. Bilgini ulaşılabilirliği standartları sürekli arttırmakta ve rekabeti sertleşmektedir. Küresel pazarda var olmak isteyen firmalar sürekli inovasyonlarla maliyetleri azaltmalı, ürün ve hizmetlerini daha hızlı sunmalı, müşteri neredeyse oraya taşımalıdır. Sınırsız hareket kabiliyeti gerektiren iş dünyasının bu yeni kuralları Mobil Çözümlerin önemini her geçen gün arttırmaktadır.

 

 Android; Google ve Open Handset Allience tarafından kodlanmış, Linux İşletim Sistemi tabanlı mobil cihazlar (PDA ve cep telefonları) için geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Android aygıtların işlevselliğini daha da genişleten uygulamalar, geniş bir geliştirme grubu tarafından hazırlanmaktadır. Android için hâlihazırda 200 bin uygulama vardır. Google tarafından işletilen kurumsal bir uygulama mağazası olan Android Market haricinde, Andoid işletim sistemi uygulamaları çeşitli sitelerden de indirilebilirler. Uygulama geliştiriciler aygıtı ilk kez Google'ın Java kütüphanesi aracılığıyla kontrol ederek, Java dilinde yazmışlardır.

 IOS; Amerikan kökenli Apple firması tarafından tarafından üretilmiş ve geliştirilmekte olan mobil işletim sistemidir. Yalnızca Apple markalı iPhone ve iPad gibi cihazlarda çalışmaktadır. Aynı zamanda iOS, bazı çevrelerce hafifletimiş bir Mac OS olarak da görülmektedir. iOS, uygulama mağazası olarak dünyada en çok uygulama bulunan AppStore’u kullanır. Kaplı kaynaklıdır. Aynı zamanda da iPhone ve diğer Apple Mobil cihazlarla da yüksek dereceli stabilize durumundadır. Yüksek dereceli performansa ihtiyaç duyması ve de bilgisayar ile senkronize edilebilmesi için iTunes adlı yazılıma ihtiyaç duymaktadır.

 Windows Mobile (WM); Microsoft Win32 API üzerine temellenmiş taşınabilir cihazlar için temel uygulamaların harmanlanmış bulunduğu bir işletim sistemidir. Windows Mobile işletim sistemini kullanan cihazlar Pocket PC’ler (PDA), akıllı telefonlar (Smartphones) ve Portable Media Center’lardır. Windows’un masaüstü sürümüne oldukça benzer yapıda ve kullanımdadır. Windows Mobile for Smartphone ise Pocket PC’lerde (PPC) kullanılan işletim sisteminin bazı özelliklerinin kırpılması ve telefon özelliklerinin eklenmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Kodlarının %80-90’ı ortak olmasına rağmen PPC sürümü için hazırlanmış uygulamalar maalesef smartphone sürümünde çalışmazlar.

 

 Mobil cihaz kullanıcı sayısı günümüzde hızlı bir artış göstermektedir. Kullanıcılar internete bilgisayarlardan daha çok mobil ortamlardan erişmeye başlamışlardır. Şirketler için mobil yazılım bir ihtiyaç haline gelmiştir. Sdit Yazılım şirketlerin ihtiyaçlarına uygun mobil yazılımları alanında uzman kadrosuyla mobil platformlar üzerinde geliştirmektedir. Mobil yazılım hizmetimizde müşterilerimize proje analiz sürecinden uygulama mağazasında yayınlanma sürecine kadar her alanda destek vermekteyiz.

 

E-Bülten

İletişim

Surreal Yazılım ve İnternet Hizmetleri

Fevzi Çakmak Mh. Tevfik İleri Cd. No:115/21
          Pendik / İstanbul

+90 (216) 596 28 28

info[at]surrealyazilim.com

Referanslarımız